Хата – Вінсент Ван Гог

Хата   Вінсент Ван Гог

Після створення картини “Їдці картоплі” Ван Гогу хотілося ще інтенсивніше розвивати тему селянського побуту. Деколи його вражав вигляд селянського житла. Будинок, який був відображений на цій картині, складався з двох частин, з окремими входами та загальної пічкою. В ній жили робітники, що належали до найбіднішим верствам суспільства. Житло давно вже прийшло в непридатність, але продовжувала стояти. Ван Гог порівнював дві частини будинку під спільним дахом з парою дряхлих старців, які давно вже стали одним цілим і продовжують жити тільки тому, що підтримують один одного.

Ван Гог бачив в цьому своєрідну лірику, яка була для нього нерозривно пов’язана з темою селян. Він ретельно і любовно виписує всі деталі покосився житла. Картина пройнята сумом, яка проявляється і в самому зображенні будинку, і в оточуючій його природі. Хмарне небо нависає над землею настільки низько, що, здається, грозові хмари скоро розчавлять старий дах оселі. Чорні гілки напівсухих дерев на задньому плані вносять ноту пригніченості і тривоги.

Картина виконана в дуже темній колірній гамі і практично монохромний. Все, що можна на ньому розгледіти, висвітлено останніми променями призахідного сонця, що ледь пробиваються крізь хмари.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)