Будинок Вінсента в Арле (жовтий Будинок) – Вінсент Ван Гог

Будинок Вінсента в Арле (жовтий Будинок)   Вінсент Ван Гог

Картину “Жовтий будинок” Ван Гог написав у 1888 році в Арлі. На ній він зобразив будинок, в якому жив і творив у цей час. Орендувавши житло, Ван Гог спеціально пофарбував його стіни в жовтий колір. Цей колір мав для нього величезне значення. Він символізував життя, сонячне світло і тепло, надихаючи його на створення нових творінь. Майже всі будинки на пейзажах Ван Гога цього періоду були написані жовтим.

Життя в жовтому будинку для Ван Гога була пов’язана з новими надіями, прагненням до кращого. Переїхавши в Арль, він став мріяти про створення “майстерні півдня” – будинку, де будуть спільно працювати художники нового часу. Він писав братові, що в жовтому будинку може по-справжньому жити, дихати і творити. Він захоплено відгукувався про Арле, захоплюючись його сонцем, теплим кліматом, квітучими садами і сліпуче блакитним небом.

Всі ці почуття знаходили своє вираження у творчості. Картина “Жовтий будинок” сповнена яскравого сонячного світла. Будинок досить старий, але, пофарбований у жовтий колір, виглядає яскраво і життєрадісно, а його вікна відкриті, пропускаючи чисте повітря. Ясне блакитне небо і спекотне сонце є виразом найпотаємніших сподівань Ван Гога, символізуючи наснагу новим життям. Мостова теж написана жовтим. На ній Ван Гог зобразив місцевих жителів, пожвавивши сонячний міський пейзаж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Будинок Вінсента в Арле (жовтий Будинок) – Вінсент Ван Гог.