Будинок Гімнів – Поль Гоген

Будинок Гімнів   Поль Гоген

Поль Гоген написав приголомшливе полотно “Будинок Гімнів” в 1892 році, ставши остаточно остров’янином, покинувши Францію. Робота увійшла в численну колекцію другого таїті періоду автора, і являє собою складну суміш стилів живопису. Вона присвячена тематиці, спрямованої на обрядову життя французької Полінезії.

Автор назвав свою картину, як “Будинок Гімнів”, хоча відомо, що все доросле населення Полінезії донині збирається разом для виспівування гімнів у церквах. Однак церква була характерна для більш заможних куточків островів, тому це село надавалося веселому співам в спеціально відведеному Будинку. Спостерігаючи за тим, як багато прийшло людей для виконання гімнів, напрошується висновок про значущість релігії та моралі в житті полінезійців. Гімн, розуміння населення Полінезії – прославляння не тільки країни і народу, як, наприклад, в нашому випадку.

Для корінних остров’ян гімн – це прославлення Бога, який створив “гірлянду островів”, а також любові і дітей, – всього того, що дало початок життя і можливість жити. Сам захід виглядає дуже зворушливо. Пісні супроводжуються ударами в долоні, але сам текст найчастіше буває зрозумілий тільки жерцям. Сьогодні традиційна музика полінезійців видозмінилася і придбала європейську забарвлення. Це сталося по причині відсутності записів старовинних обрядів і мелодій. Поль Гоген розкрив традиційну церемонію свята пісні остров’ян в представленій картині і занурив сучасника в релігійну тему.

Зверніть увагу, у що одягнені відвідувачі Будинку. Їх вбрання одноманітні з поправкою на різнобарв’я. Тіла людей прикриті повністю. Тканини рясніють, як клаптева ковдра. Всі гості сидять, деякі – занурилися в сон. Видно, що народ не відчуває трепетного страху перед релігійним настроєм, швидше, навпаки. Тиша, спокій оселилися в роботі.

Атмосфера невагомості струмує по Дому вохристими фарбами. Гоген застосував дуже теплу палітру. Його техніка письма тут придбала тягучість, плавний перехід з одного кольору в інший у вертикальному напрямку. Трохи нагадує акварель. Приглушене світло порушує блик жовтого світла в кінці кімнати. Аура роботи в цілому нагадує вечірній сон, тишу, спокій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)