Інтер’єр будинку художника на рю Карсель – Поль Гоген

Інтерєр будинку художника на рю Карсель   Поль Гоген

Наведена робота дуже знакова і незвичайна. Ця картина належить до початку творчості Гогена. Тут ми не знайдемо ні декоративності, ні особливе ставлення до кольору, ні площинних зображень – нічого з основних стилістичних особливостей живопису великого Гогена. Проте полотно свідчить про різкому протиріччі з академічними традиціями й захопленням импрессионистическими теоріями.

“У будинку на вулиці Карсель” ми бачимо незвичайний сюжет, вірніше, все відбувається досить буденно – хтось грає за роялем під чуйним керівництвом нависло над інструментом чоловіки, незвичайним тут є сама форма подачі цієї сцени.

На передньому плані, тобто у фокусі глядача, Гоген вирішив зобразити по суті своїй другорядний персонаж – вазу з пишним букетом. Основі ж подія розвивається в глибині картини. Подібне висування другорядних об’єктів – улюблений прийом Едгара Дега.

Але не варто розглядати ранні роботи Поля Гогена лише як наслідування провідним сучасникам-імпресіоністів. Вже рання творчість майбутнього всесвітньо відомого майстра відрізнялася самобутністю і цілісністю.

Ось і в розглянутому полотні відмінною особливістю є світло. Яскравий, щільний світло, що ллється з переднього плану, розтікаючись по всьому полотну, висвітлюючи стіл, осяваючи кімнату, він є саме тим об’єднуючим засобом, завдяки якому картина набуває завершеність.

Палітра, яку вибрав Гоген для цієї роботи, також незвичайна – це спокійні тони, без переважання чистих кольорів, на які в майбутньому буде спиратися художник.

Картина “У будинку на вулиці Карсель” – це ще аматорське творчість. Основним заробітком Гогена на той період була одна з найбільш солідних бірж Парижа, куди Гогена пристроїв Гюстав Ароза. Тільки через рік після написання представленої роботи, після біржового кризи Гоген остаточно зробить свій вибір на користь живопису. Змінивши спокійний уклад і стабільний заробіток, на тернистий шлях художника, складний і нерівний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Інтер’єр будинку художника на рю Карсель – Поль Гоген.