Чому ти сердишся? – Поль Гоген

Чому ти сердишся?   Поль Гоген

Полотно “Чому ти злишся?” було написано Полем Гогеном в 1896 році, в той самий період, коли він остаточно переїхав на Таїті і присвятив себе творчості. Саме тоді ним було написано велику кількість жанрових праць про життя остров’ян. У його колекції з’явилися цікаві картини, що представляють собою нечути діалог між персонажами. Вони перетворилися в твори – оповідання про те, як таитяне розмовляють один з одним і вирішують життєві проблеми. До таких відносяться полотнам “А ти ревнуєш?” і представлене тут – “Чому ти ревнуєш”.

Робота заслуговує нашої уваги вже тим, що виконана в дивовижній техніці ковзного листи. Незважаючи на те, що Гоген піал маслом, невагома текстура фарби і тонка. Один колір переходить в інший і лежить дуже рівно. Колорит узятий в теплих привітних тонах. Художник зробив акцент на плямах жовтого кольору. Тим самим окремі площини картини були об’єднані в єдине ціле. Зелена палітра практично живе в чистому кольорі, лише подекуди об’єднана з холодною блакиттю і охрою. Якщо розібратися, Гоген дуже любив чисті контрастні кольори, хоча імпресіонізм брав за основу різнобарвну навіть у відображення одного окремого предмета.

Повернемося до сюжету. Тут все по-житейськи природно. Художник виклав у контексті побут таїтянської села. У конкретному випадку в основі задуму лежить певний момент взаємин жителів. Навіть назва твору говорить про це. На жаль, важко розібратися, хто саме з персонажів перебуває в поганому настрої, але можна припустити, що це та жінка, що стоїть праворуч від сидять героїнь. Цей висновок напрошується з гордо піднятою голови персонажа, суворої постави, напруженому положенні тіла, в той час, як дівчина з оголеним торсом опустила приречено вниз голову і плечі. Розбавляють негатив сцени інші дійові особи та окремі представники фауни – руді курочки і зграя курчат.

Гоген приділив увагу особливостям рослинного світу Таїті облаштування самого села. Зверніть увагу на червоний пісок доріжки, на бамбукову споруду, розрізненість споруд, неспішне ведення господарства самими мешканцями. Сцена в роботі здається дуже домашній і проникливим. Будемо сподіватися, що герої помиряться і все буде добре.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)