Королева краси – Поль Гоген

Королева краси   Поль Гоген

Картина “Королева ареойцев” або “Королева краси”, написана художником в 1896году, є ще одним свідченням вибудовування Гогеном паралелей між Таїті і Давнім Єгиптом.

Картина має ще одну назву, на діалекті таитянском – “Та аа але Ареа”. Героїня картини – представниця самої найдавнішої професії. Ареойские жінки в давні часи мешкали на острові Бора-Бора і рід їх занять був пов’язаний з якимось священнодійством, тобто це було непросто проституція, а священна проституція. Така ж прошарок суспільства, а саме жінок, існувала і в Стародавньому Єгипті.

У стилістичному плані цій роботі може підійти визначення “надто” – надто площинна композиція, надто багато чітких ліній, надто колористичне рішення, надто набросочная манера виконання. Все це ще раз свідчить про постійному пошуку майстра нових стилістичних рішень для втілення такої незвичайної натури і самобутньої культури, звідки Гоген і черпав натхнення.

Для створення цієї роботи Гоген вдався до техніки акварелі – картина написана на папері. Пройде трохи часу, і живописець перенесе цю картину на полотно, майже повністю процитувавши навіть найдрібніші подробиці. Робота ця зараз відома під назвою “Дружина короля”, де зображена його молода дружина Техура. Тут вже з’явиться і необхідний обсяг, і натуралістичність зображення з неповторною кольоровою ексцентрикою, властивої майстру пензля.

В даний час дві роботи, яких ріднить точне відтворення, але різна інтерпретація сюжету, а також техніка виконання, знаходяться в протилежних кінцях світу. “Королева краси” експонується в Нью-Йорку, в той час як “Дружина короля” виставлена в пушкінському музеї Москви.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Королева краси – Поль Гоген.