Коли ти вийдеш заміж – Поль Гоген

Коли ти вийдеш заміж   Поль Гоген

“Коли весілля?” полотно, олія. Картина написана французьким художником постімпресіоністом Полем Гогеном в 1892 році. Протягом останніх 50 років полотно належало родині Рудольфа Штехлина і виставлялося в Художньому музеї Швейцарського міста Базель.

В лютому 2015 року цю картину придбав якийсь приватний покупець, після чого за наявними відомостями вона відправилася в один з музеїв держави Катар. Примітно, що полотно було куплено за 300 мільйонів доларів, що на сьогоднішній день робить його найдорожчою картиною в історії.

Вперше Гоген відвідав Таїті в 1891 році. Він перебував у пошуках “едему”, райського саду, який надихнув його на створення по-справжньому чистого і примітивного мистецтва. У Франції в той час з’явилося дуже багато картин, виконаних у жанрі примітивізм, але вони віддавали надмірної штучністю. Приїхавши на острів, Гоген зрозумів, що Таїті зовсім не такий, яким він собі його уявляв. Острови були колонізовані у XVIII столітті, після чого щонайменше дві третини корінного населення загинуло від завезених з Європи захворювань.

Примітивне населення було практично знищено. Тим не менш Гоген написав багато картин із зображенням жительок острова: оголених, одягнених у традиційний одяг мешканок Таїті і одягнених в західні місіонерські вбрання, як, наприклад, дівчина на задньому плані картини “Коли весілля?”.

Земля на передньому і середньому плані виконана в зелених, жовтих та синіх кольорах. На середньому і передньому плані зображена жінка, одягнена в традиційне для мешканок Таїті сукню. Позаду неї височить постать другої дівчини, одягнена в місіонерське сукню зі строгим високим коміром. Наомі Маурер вважає, що жест її руки можна характеризувати як буддійську мудру, що означає загрозу, або попередження.

Ближня до глядача жінка витягнулася в зігнутій позі, а риси її обличчя художник зобразив простими і невибагливими. Жіноча фігура позаду обрамлена жовто-синім фоном. Обличчя її розташоване в центрі картини і виконане художником з набагато більшою індивідуальністю. Її сукня рожевого кольору виразно виділяється на картині і відрізняється від іншої кольорової гами цього полотна.

Історик Ненсі Моулл Метьюс писав про те, що Гоген зображував корінне населення Таїті так, ніби вони прийшли в це життя лише для того, щоб співати і любити. На його думку, саме завдяки такому підходу художник отримував гроші від своїх друзів і викликав суспільний інтерес до своєї поїздку і робіт. Але, безумовно, сам Гоген знав правду, що Таїті – нічим не примітний колонизированний острів, населений багатонаціональним суспільством з західними пріоритетами. Картини із зображеними на них жителями Таїті, в тому числі полотно “Коли весілля?”, були сприйняті глядачами досить холодно і байдуже, коли Поль Гоген повернувся у Францію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)