Танок маленьких бретонок – Поль Гоген

Танок маленьких бретонок   Поль Гоген

Картина Поля Гогена “Танок маленьких бретонок” написана художником в 1888 році і являє собою зразок постимпрессионистического методу зображення.

Манера письма Гогена поєднала в собі риси двох провідних напрямів живопису другої половини 19 століття: імпресіонізму і постімпресіонізму.

В першу чергу, Гоген відомий, як один з найбільших майстрів постімпресіонізму. Однак художник максимально индивидуализировал свою творчість настільки, що жоден шаблон в оцінці його творінь навряд чи може бути до кінця щирим.

Картина “Танок маленьких бретонок” наповнює простір і час теплом і світлом. Жовто-рожеві відтінки роблять полотно ніжним і зворушливим.

Художник підбирає складні колірні поєднання, воліючи відкриті чисті колористичні рішення. Картина запам’ятовується не тільки своєю декоративністю і вишуканим підбором фарб, але і оригінальністю композиційної побудови.

Виразно відчувається рух фігур у хороводі: легкі, замкнуті, швидкі. Рухи фігур старанні і відкриті настільки, наскільки відкрита і виразна палітра самого полотна.

Фігурки маленьких бретонок виглядають чітко і першочергово. Вони захоплені, щиро щасливі. Їх фігури наче охоплені золотим сяйвом, оточені, захоплені в “кільце” золотих яскравих штрихів. Від цього їх образи виглядають часом настільки велично і значимо. Їх рухи впевнені і сміливі наповнені радістю і легкістю.

Задній план картини нагадує декоративне панно або гобелен з переплетенням складних кольорових вставок і фактур. Створене художником зображення досить м’яке, але не виключені і контрастні рішення. Переважно колірний ряд картини складається з плавно перетікають і перегукуються між собою відтінків і вкраплень складного кольору.

Художня манера Гогена стосовно до даної картині нагадує техніку пастелі. Від цього робота за способом створення виглядає неоднозначно і цікаво. Свіжі незамутнені фарби, плавні переходи, що нагадують прийом розтушовування, створюють неповторний метод, характерний для Гогена як видатного художника постімпресіонізму.

В цілому, картина досить свіжа і нетривіальна. До всього, для неї характерні певні компоненти гри. Прикладом тому може бути образ крихітній собаки на передньому плані, який, свого роду, служить додатковим елементом, вистраивающим цей світ дитинства і безтурботності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Танок маленьких бретонок – Поль Гоген.