Кераміка – Поль Гоген

Кераміка   Поль Гоген

Працюючи у співпраці з одним з провідних майстрів кераміки, Ернестом Шапле, Гоген прикрасив керамічну вазу бретонскими сценами, предвосхитившими його пізній, синтетичний стиль. Невдовзі у тій же техніці художник створив два потужних образу, що виражають страждання і борошно. Обидва твори – табакерка і глечик – були зроблені у формі перекошеною від страждання голови художника.

“Кераміка, – зазначив художник, – передає відчуття вогню, і тому виліплена фігура наче корчиться в пекельному полум’ї. Я думаю, що завдяки цьому фігура стає більш експресивної”. Глечик, швидше за все, передає враження Гогена від баченого ним у Парижі публічного гільйотини злочинця.

Техніка Гогена незвичайна. Він вважав за краще ліпити глину руками, не користуючись при цьому гончарним кругом. В результаті скульптура виглядає грубіше і примітивніше. За твердженням деяких знайомих художника, твори з кераміки він цінував не менше, ніж свої полотна. Гоген навіть заповів, щоб копією Овири, однією з його керамічних скульптур, прикрасили його могилу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.67 out of 5)