Ідилія на Таїті – Поль Гоген

Ідилія на Таїті   Поль Гоген

Жанрова композиція “Ідилія на Таїті” написаний у 1901 році постімпресіоністом Полем Гогеном. Картина створена приблизно за два роки до смерті митця в період його остаточного переїзду на Острови. Вона увійшла в колекцію полотен Таїті періоду і являє собою шматочок таїтянської життя не самого автора, а корінних жителів.

Немов у контексті вирваний момент прогулянки остров’ян по червоному піску. Художник передав вечірній пейзаж в пурпурно-вохристих фарбах. Він наділив своє полотно якимось приємним присмаком сухої трави, що покриває даху альтанки, і солі прибережної води. Вкраплення в сюжет вітрильника здається безглуздим, але це стає не важливим після перегляду.

В цілому екзотичний “гість” не відволікає уваги від мети картини і її історії. А історія така зображення. Це звичайний день, тихий, такий же, як і вчора. Жінка з дівчинкою бреде по теплій землі босоніж, заважаючи ступнями піщинки з дрібними каменями. На перевагу на її крихкому плечі спочиває довга палиця з вузликом. Це, як у казці, пам’ятайте, про Червону Шапочку? Пейзаж, що розкинувся навколо, в силу особливостей клімату, залишається незмінним на довгі місяці. Тому жінка знає, що завтра все буде по -, як і раніше, все буде мирно і добре. Так звана “ідилія” оселилася в цьому затишному містечку.

Свою “ідилію” Гоген написав теплими тонами, можна сказати, осінньої палітри. Це смачно, соковито і трохи в’яже – так як художник взяв багато гранатових нот. Що стосується самої техніки, то автор писав легко, принаймні, фарби не перекриваються, а покриття маслом майже прозоро. За переливам одного кольору в інший живопис злегка нагадує акварель. Видно, що кисть ковзала рівно і не давала місця окремим мазкам, хіба що, в області трави і дахів альтанки. Це прекрасна історія, красиве письмо, пізнавальний сюжет з життя далеких таітян.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)