Портрет імператора Максиміліана I – Альбрехт Дюрер

Портрет імператора Максиміліана I   Альбрехт Дюрер

Навесні 1512 року імператор Священної Римської імперії Максиміліан I Габсбург відвідав Нюрнберг, де він познайомився з Альбрехтом Дюрером.

Дюрер разом з учнями своєї майстерні взяв участь в роботі над замовленням імператора – “Тріумфальною аркою”, монументальної ксилографией, складеної з відбитків зі 192 дощок. Грандіозна композиція, задумана і здійснена в честь Максиміліана, призначалася для прикраси стіни.

Максиміліан I став головним покровителем художника і призначив йому довічну пенсію в розмірі 100 гульденів на рік. Однак фінансові труднощі імператора не дозволили йому вчасно розплатитися з Дюрером.

В 1518 році, в Аугсбурзі було засідання Сейму. Максиміліан закликав Дюрера у Аугсбург, щоб художник написав його портрет. Дюрер зустрів імператора в замку і зробив малюнок олівцем.

12 січня 1519 року імператор помер і Дюрер потім використав свій малюнок в якості основи для ксилографії і двох живописних портретів, один в техніці темпери та іншої маслом.

Це парадний портрет, де імператор зображений у три чверті на зеленому тлі. За традицією фламандського живопису його руки лежать на невидимому парапеті, що збігається з нижньою межею картини. У лівій руці Максиміліан I тримає великий гранат – символ Священної Римської імперії.

У верхній частині картини зображено герб Габсбургів з двоглавим орлом і довгою написом великими золотими літерами, що оповідає про діяння імператора.

Привертає увагу аристократичне обличчя, імператор був великим знавцем і поціновувачів мистецтв, знав фламандська, французька та англійська мови, а в молодості володів такою фізичною силою, що про неї ходили легенди. Він був дуже хорошим турнірним бійцем. Правління Максиміліана мало велике значення для розвитку Австрійської держави, він розгорнув широку програму перетворення системи державного управління країни.

Елегантний одяг з широким хутряним коміром і темна капелюх з широкими полями виписані художником з вражаючою майстерністю. Зверніть увагу на вираз обличчя – скільки в ньому гідності та відповідальності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет імператора Максиміліана I – Альбрехт Дюрер.