Портрет молодої венеціанки – Альбрехт Дюрер

Портрет молодої венеціанки   Альбрехт Дюрер

“Портрет молодої венеціанки” Альбрехт Дюрер написав під час своєї другої подорожі до Венеції в 1505 році. Це одна із самих ліричних живописних робіт знаменитого майстра. Вишукана колірна гамма – всі відтінки коричнегового кольору, золоті переливи волосся, найніжніших відтінків і сяюча шкіра матовим блиском нитка перлів…

Мрійливий погляд, злегка опущені повіки, променисті чорні очі, хвиля волосся над високим ясним чолом, і великі, чуттєві губи. Від картини виходить таке чарівність.

Кого зобразив Альбрехт Дюрер? Ким була ця молода венеціанка? Мистецтвознавці навіть не намагаються відповісти на це питання, бо в історії не збереглося ніяких слідів, навіть натяків.

В “Портреті молодої венеціанки” відчувається захоплення тією жінкою, яку написав художник. Обличчя її не назвеш правильним, але в самій його неправильності – чарівне чарівність. Тонкі, ледь кучеряве золотисте волосся м’яко стосуються білого плеча. Зачіску по венеціанської моді притримує прозора сітка. Глибоко вирізаний сукня прикрашена вишивкою і бантами – золотим і коричневим. Задумливі карі очі здаються особливо темними на блідому серйозному обличчі.

Портрет дивно розпочато, але не закінчено. Що завадило цьому? Ми можемо тільки задавати собі ці питання, але не сміємо складати на них відповідей. І все-таки, коли у Віденському музеї історії мистецтва стоїш перед “Портретом молодої венеціанки” і не можеш відірвати від нього очей, виникає відчуття: це не просто портрет. Це сторінка з життя митця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет молодої венеціанки – Альбрехт Дюрер.