Портрет Лукаса ван Лейдена – Альбрехт Дюрер

Портрет Лукаса ван Лейдена   Альбрехт Дюрер

Портрет Лукаса ван Лейдена Альбрехт Дюрер написав у період найвищого розквіту свого таланту. Про віртуозному володінні художника технікою, усіма інструментами і засобами малюнка говорить кожен штрих в цьому творі. Малюнок виконаний крейдою та вуглем на папері, тобто ніяких виправлень і доопрацювань.

Твердою рукою геніального художника Альбрехт Дюрер зробив цей бездоганний портрет. Він здається кольоровим, ми бачимо багату, вишукану тканина камзола, мереживний комір сорочки, капелюх – все з різних тканин і матеріалів. І це художник передав скупими методами штрихування, яка властива швидше гравюрі. Але він так блискуче це зробив, що мистецтвознавці вже перестали сперечатися на цю тему, а ми нескінченно захоплюємося.

На портреті зображений молодий чоловік, у нього гарні і правильні риси обличчя. Але запам’ятовується в цьому портреті напружена робота думки, інтелект і освіченість людини епохи Ренесансу. Північне Відродження та ідеї Реформації знаходили відгук у душах сучасників великого німецького художника, який вловив і передав нащадків ці нюанси і прикмети часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)