Святий Франциск виливає воду з скелі – Джотто ді Бондоне

Святий Франциск виливає воду з скелі   Джотто ді Бондоне

На цій репродукції представлена одна зі сцен фрескового циклу про житіє св. Франциска, розташованого під вікнами на бічних стінах нефу. Знесиленого від посади Франциска в літню спеку віз, посадивши на осла, один бідний чоловік. Цей бідняк дуже захотів пити. Франциск зійшов з осла і з величезною вірою звернувся до бога.

У центрі картини ми бачимо молиться Франциска, праворуч на першому плані – бідняка, який жадібно п’є, припавши до тільки що забив джерела. Зображені в лівій частині картини два очевидця події не фігурують в легенді, але органічно вписуються в картину і за формою, і за змістом. Різко освітлений згори крутоступенчатий скелястий пейзаж з розташованими на різних рівнях фігурами передає глибину простору. Зображення пейзажу тут схематичней, стриманіше, ніж, наприклад, на іншій картині циклу, де св. Франциск віддає свій плащ жебракові.

Однак у порівнянні зі скелями падуанського циклу цей пейзаж можна вважати деталізованим. Дві по – скульптурному великовагові фігури на краю картини, які дивляться один на одного, часто з’являються і на падуанских фресках Джотто, але тут їх особи, особливо у того, що зліва, написані більш чуттєво. Джордже Вазарі особливо відзначав реалістичне зображення припалого до води людини. Його постать – чудовий зразок характерного для раннього треченто спостереження дійсності.

Ця фреска розташований безпосередньо біля головного входу, тому протягом століть вона значно постраждала від кліматичних умов. Окремі її частини і в основному фарби сильно стерлися, зблякли. Вперше вона була реставрована у 1798 р., а в останній раз – в 1962 р.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Святий Франциск виливає воду з скелі – Джотто ді Бондоне.