Шлюб в Кані Галілейській – Джотто

Шлюб в Кані Галілейській   Джотто

В Євангелії від Іоанна розповідається, як під час шлюбного бенкету в Кані Христос перетворив воду у вино. Фреска Джотто представляє досить розвинений варіант іконографії цього сюжету. Її багатофігурна композиція об’єднує кілька сюжетних епізодів.

Порядок їх зорового прочитання в цілому збігається з розвитком євангельського події, направляючи нашу увагу від фігури сидить зліва Христа до розміщеного на протилежній стороні розпорядника бенкету. Але при цьому самі події відбуваються ніби в прискореному темпі: Христос благословляє воду, яку все ще продовжують наливати в глечики, а розпорядник вже пробує вино. За рахунок такого “згущення” тканини розповіді художникові вдається домогтися враження повної смислової ясності зображуваного у поєднанні з демонстрацією його внутрішнього, сакрального сенсу.

Як завжди у Джотто, в картині піднесене тісно пов’язане з повсякденним. Велика кількість цікавих сюжетних деталей повідомляє цій сцені майже жанровий характер: ми з цікавістю розглядаємо подробиці інтер’єру, зображення бенкетуючих і слуг, їх осіб і костюмів. Звернемо увагу на порядок розміщення персонажів за столом пиршественним.

У відповідності зі сформованою традицією Христос розташований ліворуч у краю стола. Біля нього сидять наречений і апостол Петро. Але, прагнучи уникнути неузгодженості композиційного ансамблю, Джотто створює своєрідний противагу їх фігур – у правій частині фрески він показує сцену випробування вина.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Шлюб в Кані Галілейській – Джотто.