Зустріч Марії та Єлизавети – Себастьяно дель Пьомбо

Зустріч Марії та Єлизавети   Себастьяно дель Пьомбо

Майстер Високого Відродження Себастьяно дель Пьомбо народився у Венеції і, за свідченням Вазарі, навчався у Дж. Белліні і Джорджоне. Художник протягом свого творчого шляху не забував уроків вчителів, але при цьому зумів піти від наслідування.

Навіть повторюючи мотиви знаменитої “Грози” У своїй картині Джорджоне “Зустріч Марії і Єлизавети”, Себастьяно дель Пьомбо робив це переконливо і своєрідно. У 1511 художник переїхав в Рим. Його захопило мистецтво Рафаеля і Мікеланджело, до оточення якого він незабаром приєднався. Але і в цьому випадку Себастьяно цілком зберіг художню самостійність, навіть коли використав у своєму творі один з малюнків Мікеланджело, подарований йому майстром.

У 1513 Себастьяно отримав у Ватикані посаду зберігача папської друку. Картина “Зустріч Марії і Єлизавети” була написана в римський період, коли художник створював вівтарні композиції, для яких характерні темні тони з різким контрастом світла і тіні. Образи наповнені патетизмом, а сюжет – драматизмом. Себастьяно дель Пьомбо розробляв особливі типи для своїх персонажів, надаючи велике значення пластичної чіткості форм, жестам. Інші відомі твори: “Генуезький будинок Андреа Доріа”. 1526. Галерея Доріа-Памфілі, Рим; “Воскресіння Лазаря”. Ок. 1517-1518. Національна галерея, Лондон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зустріч Марії та Єлизавети – Себастьяно дель Пьомбо.