Діана і Каллісто – Себастьяно Річчі

Діана і Каллісто   Себастьяно Річчі

Купання Діани, яка в III столітті до н. е. була ототожнена з богинею Місяця, сестрою сонячного Аполлона, присвячений цикл композицій. Полотно Тиціана на цей сюжет користувалося широкою популярністю. Дівоча мисливиця була оточена своїми наперсницами, цнотливими німфами.

Одну з них, Каллісто, спокусив верховний олімпієць Зевс. Цілком очевидно, що для Себастьяно Річчі, видатного венеціанського художника, родоначальника рококо, епізод з виявленням вагітності прекрасної німфи став приводом для захоплення чуттєвою красою красунь. Їхні оголені тіла, показані в різних ракурсах, створюють вишуканий візерунок у центральній частині полотна. Елегантністю пози виділяється велика богиня-мисливиця.

Обрану тут витонченість жіночої статури дослідники схильні відносити до впливу англійської живопису, виявленій на Річчі під час його перебування в Лондоні. В період роботи над полотном він разом з племінником Марко розписував Берлінгтон-Хаус.

У пейзажі форми немов розчиняються допомогою невагомо легенів, вібруючих мазків. Саме так утверджувалася декоративна складова рококо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)