Святий Петро, що йде по воді – Алессандро Аллори

Святий Петро, що йде по воді   Алессандро Аллори

Ця картина живописця Алессандро Аллори передана в музей Уффіці у 1753 році одним з численних родичів сімейства Медічі. Картина має і другу назву “Чудо святого Петра”.

Святий апостол Петро, один з найвизначніших учнів Ісуса Христа, що зробив величезний вплив на подальшу долю християнства. Належачи до найтіснішого кола наближених учнів Христа, до тих трьох, яких Спаситель присвячував в найбільші таємниці свого життя, апостол Петро, в самий рішучий момент життя свого Вчителя відрікся від нього. Хоча за кілька днів перед тим клявся, що готовий і життя покласти за Христа. Зате після цього він безутішно і щиро каявся і зміг заслужити прощення від нескінченного милосердя воскреслого Христа.

Після Воскресіння святий Петро стає одним з головних вождів християнського суспільства і самовіддано трудиться з метою його поширення на просторі від Вавилону до Риму, де його спіткала мученицька смерть.

У християнській іконографії лику святого Петра присвоєно тип сивого старця з кучерявим волоссям і бородою, більш або менш лисого. На католицьких іконах святий Петро найчастіше зображується з двома ключами, які, згідно з переказами римсько-католицької церкви, вручені йому Ісусом Христом; передачу цих ключів, службовців символом влади церкви в’язати і розрішати гріхи, зобразив Перуджіно на фресці в Сикстинській капелі і Рафаель на одному зі своїх картонів.

Диво ходи святого Петра по морю становить зміст мозаїки Джотто в притворі собору святого Петра в Римі. Висновок і звільнення апостола Петра з темниці, Рафаель зобразив на ватиканських стансах, розп’яття святого Петра писав Караваджо, Гвідо Рені, Рубенс на вівтарному образі Кельнського собору святих апостолів. Чудово лик святого Петра зображений Альбрехтом Дюрером на картині “Чотири апостола” і Пальмою Старшим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)