Апостол Павло – Ель Греко

Апостол Павло   Ель Греко

Апостол Петро не був покликаний Христом, як Його 12 учнів, під час земного служіння. Спочатку в Новому Завіті його називають Савл, потім вживається римське ім’я – Павло. Спочатку ревним гонителем послідовників “назорейской єресі”, звернувся в християнство, і був посланий Духом Святим, благовістити поганам – неєвреїв. Він здійснив безліч місіонерських подорожей, багато заснував велику кількість церков, в тому числі і на Криті, батьківщині Ель Греко. Історія життя і служіння Апостола Павла записана в книзі Діянь Апостолів, вражаючий перелік його поневірянь і страждань також записаний у 2 Посланні до Коринтян 11:24-28:

Апостол Павло є одним з “стовпів” християнської церкви. Більшу частину Нового Завіту становлять написані ним Послання, адресовані різним церквам і особисто християнам. За переказами Павло загинув мученицькою смертю, будучи страчений у Римі при імператорі Нероні в 64 році.

Найчастіше Апостола Павла зображують із сувоєм у руках, з мечем. Ель Греко, строго слідує традиції, і на полотні “Апостол Павло” з циклу Апостоладо постає з цими атрибутами. У руках апостола лист з фрагментом грецькою мовою з Послання до Тита, першого єпископа Криту.

Ель Греко неодноразово писав зображення Апостола Павла, і одиночну фігуру, і в групах. Зазвичай в його творчості Святий Павло в образі чоловіка в зрілому віці, чорнобородого, з короткими чорними волоссям. Ель Греко вибрав традиційні кольори вбрання Павла – синій хітон і червоний плащ-гиворий.

Чорне волосся святого зворушені сивиною, безумовно голова починає лисіти. Однак пронизливі чорні очі світяться енергією і неприборканим духом. Фарисей з шанованого роду, висхідна зірка релігійного небосхилу Ізраїлю, він все “вважав тщетой”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)