Дама у хутрі – Ель Греко

Дама у хутрі   Ель Греко

Ймовірно, “Дама у хутрі” – перша робота Ель Греко, створена ним в Толедо, що збереглася до наших днів. За манерою письма це проиведение близько до Портрета Вінченцо Анастазі, написаного майстром під час нетривалого перебування в Римі, а також до картин, створених відразу після переїзду в Іспанію.

Розкішні хутра, хмарою обволаківающе юну красуню, написані вільними і енергійними мазкам, в манері, що нагадує роботи Тиціана. Темні пасма, розташовані навскоси, візуально надають об’ємність і реальність зображення.

Достовірно невідомо, хто зображений на портреті, однак і час створення твору, і вільна, навіть интмная трактування жіночого образу, і вік молодої дами на портреті, дозволяє припустити, що художник зобразив Херониму де лас Куевас, його незмінну супутницю життя, мати Хорхе Мануеля, сина художника.

Також довгий час цей портрет приписували іншим художникам – Тиноретто, одного з придворних портретистів Алонсо Санчеса Коельо, також кремонской портретистке Софонисбе Ангиссоле, першою відомою хужожнице Ренесансу. Сезан вважав цю картину кращим жіночим портретом у всій світовій живопису, і неодноразово копіював.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Дама у хутрі – Ель Греко.