Дама з камеліями – Альфонс Муха

Дама з камеліями   Альфонс Муха

Афіша постановки п’єси А. Дюма “Дама з камеліями” у театрі Ренесанс 1896 Вперше в образі Маргарити Готьє Сара Бернар вийшла на сцену в 1881 році, потім відновила спектакль у 1896 році у власному театрі. Відомо, що актрису надзвичайно чіпала історія пристрасної і великодушною куртизанки, яка пожертвувала особистим щастям заради світського успіху і кар’єри свого коханого. Так само трагічно в її особистій долі закінчився роман з бельгійським принцом Анрі де Лінем. Весілля не відбулося.

Сара відступила перед відчайдушним опором його титулованих родичів і знайшла розраду в материнстві. Син актриси і принца, Моріс, не мав ні монархічних прагнень, ні навіть бельгійського підданства, але став для неї єдиною опорою і вірним другом до кінця її днів. “Дама з камеліями” оцінюється як найдосконаліше з відомих творів Альфонса Мухи.

У ньому вдало втілені всі характерні риси його “стилю”: композиційна точність і органічне згода кожної деталі з цілим, витонченість лінійного малюнка, який трактує чіткий абрис профілю, хвилястий ритм складок одягу; бездоганно ритмизованная із зображенням напис і завісу-драпрі, дає в тлі феєрію складних лілових і сріблястих тонів

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)