Задума – Альфонс Муха

Задума   Альфонс Муха

Уродженець Моравії Альфонс Муха довго йшла до слави і популярності. Багато в чому допомогла йому знаменита актриса Сара Бернар. Публіка відкрила для себе талановитого художника, коли тому вже виповнилося 35 років. Що ж, як кажуть, краще пізно, ніж ніколи…

Історики мистецтва донині сперечаються, до якого стильового напрямку віднести творчість чеського майстра. Втім, в цьому справа? Живопис ХХ століття еклектична, вона увібрала в себе риси всіх попередніх стилів. І картини Мухи – не виняток. Він міг бути “академічним”, а міг шокувати поважну публіку, міг стилізувати, а міг робити маленькі відкриття. Це риса великого художника. Роки, проведені в Парижі – столиці світової моди, багато чому навчили Муху. Зокрема, він досконало освоїв техніку декоративного стилю, багато писав на замовлення.

По правді сказати, багато його роботи цього періоду, у тому числі і “Задума”, виконані в одній стильовій манері: по центру жінка яскраво вираженою слов’янської зовнішності, яка знаходиться в оточенні квітів і рослинних орнаментів. Ніякого глибокодумності і підтексту. Просто така картина буде тішити погляд, її приємно повісити на стіну у вітальню. До речі, і назва носить чисто умовний характер: заміни на інше – мало що зміниться.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)