Роздача орлов – Жак Луї Давид

Роздача орлов   Жак Луї Давид

Життя Давида збіглася з самим бурхливим періодом в історії Франції. Опинившись у вирі подій, художник мимоволі став хронікером новітньої історії своєї країни. Дійсно, картини Давида, написані між 1789 і 1815 роками, вражають не менше, ніж роботи дореволюційного періоду, хоча вони вже й не були настільки ретельно виконані.

Поспішність, з якою написані ці полотна, цілком з’ясовна. Під час революції і після неї художник був надто зайнятий політикою, йому просто не вистачало часу на те, щоб цілком присвятити себе творчому процесу. Як правило, великі картини Давида, розпочаті в ці роки, так і залишилися незавершеними.

Виразніше передають настрій епохи його невеликі роботи – наприклад, простий портрет Марії-Антуанетти, яку везуть на гільйотину, 1793. Давид написав трьох мучеників революції: убитого журналіста Марата, колишнього аристократа Лепелетъе і Жозефа Барра. Після революції художник створив сміливий портрет нового імператора – “Наполеон на перевалі Сен-Бернар”, 1800 . Поки Бонапарт залишався при владі, Давид користувалася його прихильністю, будучи придворним художником. Він отримав у ці роки кілька великих замовлень, як, наприклад, “Роздача орлов” . Однак цим картинам не вистачає тієї безпосередності й простоти, які були властиві раннім роботам художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Роздача орлов – Жак Луї Давид.