Художник з сім’єю – Давид Тенірс

Художник з сімєю   Давид Тенірс

Фламандський живописець Давид Тенірс Молодший був сином і учнем Д. Тенірса Старшого, іншому П. Рубенса. Він жив і працював в Антверпені, у 1632 році був прийнятий в гільдію живописців, а в 1649 став його деканом.

В 1651 Тенірс поїхав до Брюсселя і став придворним художником та директором Картинної галереї іспанського намісника, пізніше, в 1655 році, став першим директором Академії мистецтв у Брюсселі. Творча спадщина живописця величезна, він працював у різних жанрах, звертався до релігійних, міфологічних, літературних сюжетів.

Картина “Художник з родиною” була виконана майстром, коли його творчість переживало підйом. Сам художник зображений грає на віолончелі, дружина, Ганна Брегель, тримає ноти в руках, син Давид співає, молодий слуга зліва – ймовірно, старший син Абрам.

Це не костюмована сцена, а епізод реальному житті поважного фламандського суспільства XVII ст. Інші відомі твори: “Селянський свято”. 1637. Прадо, Мадрид; “У корівнику”. Художній музей, Базель; “Вартова”. 1642. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Мавпи, які грають у карти”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Художник з сім’єю – Давид Тенірс.