Папа Пій II і кардинал Капрара – Жак Луї Давид

Папа Пій II і кардинал Капрара   Жак Луї Давид

Папа Римський Пій II – основоположник Вифлеємського ордена. Під час навчання в університеті зачитувався творами Цицерона, Лівія, і, наслідуючи римським поетам, писав еротичні вірші. Був гуманістом. Виявив дипломатичні здібності при дворі німецького імператора Фрідріха III, а потім став його особистим секретарем.

У 40 років прийняв священицький сан і був призначений єпископом Сієни, потім кардиналом, і, нарешті, Папою Римським. Будучи гуманістом, Пій підтримував розвиток культурного життя при папському дворі. Цікавився класичною літературою, писав латинські вірші. Він всіляко підтримував спроби знайти ліки від лютої тоді чуми.

При дворі Пія II було складено лист турецькому султану, закликаючи звернутися в християнство. Заснував військовий Орден святої Марії Віфлеємської. поряд з Папою кардинал Капрара – він був призначений першим консулом Франції – папським легатом при дворі Папф Пія II.

Резиденцією Капрара став Париж. У 1802 році він був призначений Папою архієпископом Мілана. А в 1804 році схилив Пія II до поїздки в Париж для коронування Наполеона. Капрара в якості архієпископа Мілана коронував Наполеона як короля Італії, надівши на нього корону.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Папа Пій II і кардинал Капрара – Жак Луї Давид.