Вірсавія – Гюстав Моро

Вірсавія   Гюстав Моро

Згідно Біблії, Вірсавія була жінкою рідкісної краси. Цар Давид, прогулюючись на даху свого палацу, побачив внизу купалася Вірсавію. Її чоловік Урія Хеттеянин, перебував у той час далеко від дому, на службі в армії Давида. Вірсавія не намагалася спокусити царя, про що свідчить біблійний текст. Але Давид спокусився красою Беер і наказав, щоб її доставили у палац. В результаті їх відносин вона завагітніла.

Пізніше Давид написав командиру армії Урії лист, в якому наказав поставити Урію там, де буде “найсильніше бій, і відступіть від нього, щоб він був вражений і помер” . Дійсно, так і сталося, і Давид згодом одружився з Беер-шеви. Їх перша дитина прожив всього декілька днів. Давид пізніше каявся у скоєному.

Ця історія послужила сюжетом для багатьох відомих живописних полотен. При всьому своєму високому становищі самої коханої з дружин Давида Вірсавія зайняла місце в тіні і вела себе гідним чином. Її вплив на Давида, мабуть, було велике, тому що вона спонукала його проголосити старшого сина свого Соломона царем. Потім вона головним чином сприяла знищенню замаху Адонии на зайняття престолу свого батька. По відношенню до Давида вона стала вірною і люблячою дружиною і доброю матір’ю своїм дітям.

У мистецтві Вірсавія зазвичай зображується нагий. Більш ранні художники Ренесансу показують її одягненою і просто миючої руки або ноги. Іноді її зображають з листом, хоча Біблія не вказує на цю деталь. 50-й псалом написаний Давидом, коли він каявся в тому, що вбив благочестивого чоловіка Хіттеянина Урію та опанував його жінкою Вирсавиею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)