Діомед, пожираемий своїми кіньми – Гюстав Моро

Діомед, пожираемий своїми кіньми   Гюстав Моро

Французький живописець Гюстав Моро любив писати картини в міфологічному жанрі. Картина “Діомед, пожираемий своїми кіньми” написана художником в 1865 році. Сюжет запозичений з давньогрецької міфології з 12 подвигів Геракла. Цар Еврісфей доручив Гераклові вирушити у Фракію за кіньми царя бистонов Діомеда. Це були дуже гарні і люті тварини.

Ні одні пута не могли стримати їх силу, і тому коні були прикуті ланцюгами в стійлах. Діомед годував коней людським м’ясом, згодовуючи їм всіх чужоземців, що прибувають в місто. Геракл силою заволодів кіньми в жорстокій битві розправився з Діомедом і кинув його на поталу його ж коням-людоїдів.

Художник зобразив момент, коли кобилиці з лютим іржанням починають терзати тіло свого господаря. Очі тварин наповнені несамовитою люттю. Їхні потужні фігури знаходяться в русі, в них відчувається нестримна сила. Тіло Діомеда розслаблено і зображено в момент падіння. Його фігура нагадує тіло Христа розп’ятого на хресті. Мабуть художник хотів показати цим безвихідність становища. Червоне полотно, обвивающее тіло Діомеда посилює стан трагічності. Поруч можна побачити тіла інших убитих людей, полеглих у страшному бою.

Птахи-падальщики починають злітатися на свою трапезу. На задньому плані ми бачимо античні руїни, на яких сидить людина. Можливо, художник зобразив самого Геракла, який спостерігає за подіями. Картина виконана у теплих тонах. Коричневі, жовті, червоні відтінки, немов вогняні спалахи, проявляються на головних постатей. Статика далекого плану і динаміка на першому плані створюють у картині гармонію руху. Картина знаходиться в Музеї Образотворчих мистецтв в Руані.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)