Ахілл, Одіссей і Діомед – Пітер Рубенс

Ахілл, Одіссей і Діомед   Пітер Рубенс

Картина фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса “Ахілл, Одіссей і Діомед”. Розмір картини 246 x 267 см, полотно, олія. Повна назва цієї картини “Ахіллес в жіночому платті, впізнаний Одіссеєм і Діомедом”. У давньогрецькій міфології цар Аргоса Діомед був сином этолийского героя Тідея і дочки Адраста Деифили. Разом з Адрастом брав участь у поході епігонів проти Фів.

Вважався женихом Олени Прекрасної. Згідно Эфору, коли Діомед був в Етолії, Агамемнон легко захопив Аргос, але потім попросив Діомеда брати участь в поході на Трою. Ахілл, “Іліаді” один з храбрейших грецьких героїв, облягали Трою. Мати Ахілла – богиня Фетіда, бажаючи зробити сина безсмертним, занурила його в священні води Стіксу; лише п’ята, за яку Фетіда його тримала, не торкнулася води і залишилася вразливою.

Ахілл загинув від стріли Паріса, що вразила його в п’яту. Звідси вираз “ахіллесова п’ята” . Одіссей, у давньогрецькій міфології цар Ітаки, активний учасник облоги Трої, головний герой епосу “Одіссея”. Цар Одіссей славився розумом, хитрістю, спритністю і відвагою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ахілл, Одіссей і Діомед – Пітер Рубенс.