Викрадення Гіпподамії – Пітер Рубенс

Викрадення Гіпподамії   Пітер Рубенс

Картина фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Викрадення Гіпподамії”. Розмір картини 182 x 290 см, полотно, олія. Картину також іноді називали “Битва лапифов з кентаврами”. Другий варіант картини “Викрадення Гіпподамії”, виконаний на дошці, зберігається в Королівському музеї витончених мистецтв у Брюсселі. Гіпподамії, у давньогрецькій міфології дочка Бута з Фессалії, дружина царя лапифов Пирифоя, мати Полипета.

На весіллі Гіпподамії відбулася знаменита битва лапифов з кентаврами. У ній брав участь Тесей і інші герої античних міфів, запрошені на весілля. Лапіфи, у давньогрецькій міфології, напівміфічне плем’я велетнів, численні представники якого зустрічаються в різних античних міфах, а також у “Іліаді”.

На весіллі Пирифоя і Гіпподамії кентавр Еврітіон, сп’янілий від вина, задумав посягнути на честь нареченої. Сталася внаслідок цього битва лапифов з кентаврами чудово описана у Овідія “Метаморфозах”, грецькі художники часто зображували цю битву у своїх творах, прагнучи висловити цим ідею перемоги грецької культури над грубим варварством.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)