Полювання на левів – Пітер Рубенс

Полювання на левів   Пітер Рубенс

“Полювання на левів” визнається фахівцями кращою роботою художника на дану тему. Інтерес Рубенса до сюжету пояснимо – Європа стала розширювати свої горизонти і відкрила для себе світ екзотичної Африки. Багаті вельможі влаштовували незвичайні звірині розплідники на потіху знатної публіки, де живописець був частим глядачем.

Картина пройнята драматичної динамікою, здається, тяжкий подих смерті відчуває на собі кожен учасник баталії. Все змішалося в купу – грізні вершники зі зброєю, дикі звірі, защищающиеся з останніх сил, здиблені коні. Мистецтвознавці відзначають схожість композиції полотна з фрескою Леонарда да Вінчі “Битва при Ангиари”. Потужна сила, руйнівна битва рівних супротивників – глядачі були у захваті.

Досі ніхто не зображував цих диких тварин, і ця була нова задача для живописця, з якою він впорався блискуче. Пізніше картина поряд з аналогічними сюжетами буде багаторазово копіюватися іншими художниками або братися за основу при створенні авторських полотен. Відомо, що сценами полювань Рубенса надихався Делакруа. Первозданний, дикий хаос, неприборкану стихію мощі Рубенс зміг “зібрати” і впорядкувати у струнку композицію, не втративши при цьому ні енергії, ні динаміки, ні стрімкості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Полювання на левів – Пітер Рубенс.