Сад кохання – Пітер Рубенс

Сад кохання   Пітер Рубенс

Картина фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса “Сад кохання”. Розмір картини 198 x 283 см, полотно, олія. Цю картину художника іноді називають “Сад з коханцями”. Ідеал білявої красуні з пишним чуттєвим тілом і красивим розрізом великих блискучих очей склався у творах майстра задовго до того, як Олена увійшла в його життя, перетворившись, нарешті, в зриме втілення цього ідеалу.

Рубенс пише Олену в образі кількох жінок в картині “Сад кохання”, картині, немов наповнена сміхом і вигуками молодих пар, які зібралися в парку, шелестом шовкових суконь, трепетом світла і повітря. Живописне обдарування Рубенса досягло повного розквіту в середині 1620-х років. Колір став основним виразником емоцій, організуючим початком композицій. Рубенс відмовився від локального кольору, перейшов до тональної багатошарового живопису по білому чи червоному грунту, поєднував ретельність моделювання з легкої эскизностью.

Блакитні, жовті, рожеві, червоні тони дані Рубенсом в співвідношеннях один з одним в тонких i багатих відтінках; вони підкоряються основним сріблясто-намисто або теплого оливкового. Ніжні блакитні тіні, легко моделюють обсяги, червонуваті рефлекси, ковзаючі і спалахують, наповнюють форми трепетом життя, художник підкреслює силу одних тонів і м’якість інших.

Колір окремих предметів передасться щільним шаром корпусних фарб. Там, де потрібно, грунт і подмалевок просвічують крізь активні кольори. Поверх корпусних фарб наносяться прозорі шари рідкої лесування, підсилюють глибину тону, свіжість і легкість живопису, пом’якшувальної контури, світлі місця виділяються густими відблисками. Створюється враження мінливості предмета, оповитого вібруючої световоздушной середовищем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)