Кінний портрет Філіпа II – Пітер Рубенс

Кінний портрет Філіпа II   Пітер Рубенс

Картина фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса “Кінний портрет Філіпа II”. Розмір портрета 314 x 228 см, полотно, олія. Іспанський король Філіп II. Син і спадкоємець Карла V, Філіп II з 1554 року вважався королем Неаполя і Сицилії, а з 1555 року, після відмови свого батька від престолу – королем Іспанії, Нідерландів і володарем всіх заморських володінь Іспанії. Характеру Філіп II був похмурого і замкнутого; він був, безперечно, розумний, працювати міг цілими днями невтомно, відрізнявся великою пам’яттю, але дару ясної думки і швидкої рішучості у нього не було.

Філіп II постійно вагався і змінював свої наміри, і це створювало йому дуже часто багато труднощів та невдач. Зміцнення своєї могутності у Європі і боротьба з єретиками – такі були два основні завдання всієї політики іспанського короля Філіпа II; з-за них він приніс стільки матеріальних і моральних жертв, що його царювання може бути названо “початком кінця” іспанської могутності.

За своєю природою холодний, жорстокий, зарозумілий і підозрілий, Філіп II не тільки приймав одноосібно рішення з усіх важливих справах, але втручався навіть у вчинені дрібниці. Незвичайна гордість становила також одну з характерних рис Філіпа II; на найменшу самостійність наближених він дивився як на образу для нього і як применшення свого престижу.

Його царювання було золотим віком для інквізиції, ще з часів Фердинанда і Ізабелли посилено переслідував єретиків. На аутодафе іноді був присутній і король Філіп II, вживав усіх зусиль, щоб самими жорстокими заходами викорінити єресь. У сімейному житті Філіп II щасливий не був. Він був одружений кілька разів.

Від першої дружини у Філіпа II народився син дон Карлос, який перебував у подальшому в смертельну ворожнечу з батьком. Боячись втечі сина за кордон, Філіп II ув’язнив його в одній з віддалених кімнат палацу, де Карлос незабаром і помер. У Філіпа II було досить багато коханок, але не вони розоряли державні фінанси: у приватному житті король не був скорий. Нескінченні війни, майже завжди невдалі, звіряче переслідування працьовитого і торгового населення за релігійні переконання – ось що сприяло зубожіння і майже повного банкрутства Іспанії до кінця життя Філіпа II. Помер іспанський король Філіп II від болісної хвороби; до фізичних страждань в кінці життя він ставився з властивою йому похмурою стійкістю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Кінний портрет Філіпа II – Пітер Рубенс.