Портрет герцога Бекінгема – Пітер Рубенс

Портрет герцога Бекінгема   Пітер Рубенс

Картина була написана за три роки до смерті Бекінгема, що наділяє роботу особливою цінністю і якоюсь містикою. Тим більше, що багато хто вважав герцога антихристом, зокрема, його вбивця Фельтон, який думав, що “звільнив Англію від диявола”. Саме рубенсовский Бекингем виконаний найбільш достеменно, без прикрас, з вказівкою на недоліки рис його обличчя, наприклад, різного рівня очей.

При цьому портрет не втрачає привабливості і підносить красеня герцога більш олюдненим. На портреті Бекінгему 34 роки, чоловік не старий, але вже має разлетевшуюся славу про свою персону. Йому супроводжувала удача і впливові покровителі, яких перший міняв “як рукавички”. Причому, як стверджує історія, деяких з своїх “господарів” герцог знищив власноручно.

Повернемося до портрета Рубенса. Полотно написане за всіма канонами брейгелевского реалізму. Зображення побудоване на контрастах тіней і світла. Зокрема, фон і одяг головного персонажа вигідно змагаються з білою шкірою герцога. При цьому художник виділив біло-жовтою фарбою обличчя Бекінгема, наділивши його золотистим благородним світлом, немов світло від воскових свічок відбивається на шкірі чоловіка.

На жаль, занадто затемнена одяг персонажа не дає розглянути нюанси. Видно, що темний костюм, у прорізах рукавів прогладивает золотий атлас нижньої сорочки. Комір має високу стійку і піднятий майже до мочок вух. Голова Бекінгема наче спочиває на крилах накрохмаленого комірця. Волосся герцога укладені акуратно хвилями, а вуса і борідка підстрижені. Він – акуратист і педант.

Немає зайвих деталей і навіть непотрібних емоцій. Герцог Бекингем по-своєму гарний, привабливий і ще молодий. Рубенсовский талант об’єднав і чоловічу незграбність, і приховану солодкуватість придворного “кота” в єдине ціле. Подумати тільки, цій людині приписують впливовість на політику країни і підрив національних інтересів Англії і Шотландії. А на портреті Бекингем здається просто красивим дамським угодником.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)