Портрет Сюзанни Фоурмент (Солом’яний капелюшок) – Пітер Рубенс

Портрет Сюзанни Фоурмент (Соломяний капелюшок)   Пітер Рубенс

Портрет написаний Рубенсом по натхненню, власноруч і зображує не офіційна особа, а його знайому з одного бюргерського сімейства Антверпена, що стала після другого одруження в 1630 році його родичкою. Цей портрет ще називають “Солом’яний капелюшок” хоча на Сусанні Фоурмент фетровий капелюх з пір’ям, але давня помилка переписувача в написанні по-французьки слів “фетр” і “солома” закріпилася в наступних інвентарних описах.

Проста композиція погрудного портрета з повернутим в три чверті до глядача особою підкорює досі глядачів соковитими фарбами, великою кількістю світла і своїм святковим, блискучим красою і молодістю характером. Рубенс милується своєю моделлю. Він з натхненням пише Сусанну Фоурмент, всі помітні особливості її сукні з глибоким вирізом, відкриті сонцю шию і груди.

Велика капелюх з широкими полями так закриває обличчя моделі, що всі безкінечно різноманітні відтінки і рефлекси світла на обличчі Сусанни Фоурмент створюють гру яскравих фарб і колірних поєднань. Ці фарби, багаті відтінками, передають глядачеві самі по собі надзвичайний блиск відбитого сонячного світла і наповнюють весь портрет чарами сяючою свіжістю життя. Основним активним фоном портрета став блакитний колір, що нагадує нам бездонний купол неба, і здається, що постать Сузанни Фоурмент, така приваблива і відчутна, занурена в пронизаний сонцем повітря бурхливого хмарного дня.

Сусанна Фоурмент, кілька разів позировавшая Рубенсу, була заміжня, коли художник писав її портрет. Її молодша сестра Олена Фоурмент, з родини багатого торговця шпалерами Даніеля Фоурмента, згодом стала другою дружиною Рубенса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Сюзанни Фоурмент (Солом’яний капелюшок) – Пітер Рубенс.