Автопортрет – Ян Вермеер

Автопортрет   Ян Вермеер

Передбачуваний автопортрет голландського художника Яна Вермеєра Делфтського. Автопортрет є частиною картини живописця “У сводни”. Розмір картини 143 x 130 см, полотно, олія. Картина написана Вермеером у віці приблизно двадцяти чотирьох років, у роки раннього періоду своєї творчості.

У картині “У сводни” художником стосовно до голландської реальності обіграна тема біблійної притчі Євангелія від Луки про Блудного сина, який бездумно марнотратять спадщину і пропалює життя в розвагах, азартних іграх і в притонах з блудницями. Істориками мистецтва голландського бароко дослідниками творчості художника Яна Вермеєра Делфтського прийнято вважати, що під виглядом Блудного сина Вермеер зобразив себе, а в образі легкодоступною красуні свою молоду дружину Катаріну Болнес. Ян Вермеер Делфтский, голландський живописець, майстер жанрового живопису та пейзажів.

Імовірно був учнем трагічно загиблого талановитого художника Карела Фабриціуса. Ян Вермеер, як живописець, остаточно сформувався під впливом творчості Пітера де Хооха і Рембрандта ван Рейна. Зміст картин художника звичайно дуже нескладно: вони зображають або вулицю, або внутрішні покої і антураж будинку з однією або двома фігурами, іноді людську голову, писану з натури. Але Вермеер Делфтский є в них першокласним майстром, завдяки своєму мистецтву передавати природу з дивовижною точністю, своєю вільною і легкій манері виконання, особливо ж завдяки своєму вмінню чудово передавати в картинах перспективу і освітлення.

Твори Вермеєра Делфтського зустрічаються досить рідко і цінуються дуже високо. У їх числі картини – “Служниця з глеком молока” , “Дівчина, що читає лист у вікна” , “Алегорія живопису” , “Дама в блакитному платті” , “Дівчина з перламутровим намистом” та інші.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)