Любовне послання – Ян Вермеер

Любовне послання   Ян Вермеер

Картина нідерландського майстра живопису Яна Вермеєра Делфтського “Любовне послання”. Розмір картини 44 x 38,5 см, полотно, олія. Ця робота голландського живописця відома також під назвою “Дама і її служниця, вручающая лист”. Бездоганно вибудувана композиція картини дещо загадкова.

Передній план картини – тераса кімната, зліва на стіні висить карта, праворуч стоїть стілець, на ньому – ноти. За завісою – двері в іншу, яскраво освітлену кімнату. У цій кімнаті служниця принесла лист сидить на стільці біля каміна молодій жінці. Стіна зліва паралельна погляду, праворуч – перпендикулярна, тобто вхід в кімнату знаходиться в кутку. Незвично, але можливо. Завіса, що стоять на порозі тапочки, мітла – все це створює якоїсь бар’єр між глядачем і дією, зберігає інтимність відбувається і даруючи нам рідкісну можливість підглянути сцену з чужого особистого життя.

Розповідні сюжети були характерні для раннього періоду творчості художника, але, досягнувши повного розквіту свого таланту, і, мабуть, переживаючи якоїсь творча криза, Вермеер знову звертається до якоїсь побутової історії. Тема картини – любовний лист, а так само предмети інтер’єру – карта на стіні, мітла, тапочки на порозі, цитра – традиційні для жанрової картини.

Музичний інструмент, як ноти, що лежать на стільці в правій частині картини є метафорою гармонії між закоханими. Лист, який тримає служниця, безсумнівно, від коханого, який в даний момент далеко від дому – на це натякають картини за задньому плані. Одна зображує узлісся в стилі Адріана ван де Вельде, інша – корабель у морі. Цікаві вирази осіб зображених жінок.

Посмішка служниці, коли вона сидить дивиться на господиню, показує її деяку перевагу. Господиня явно здивована, вона невпевнено дивиться вгору на служницю, її прихід майже налякав жінку. Що це за лист? Невже той самий, який так довго чекали? Любовні переживання змусили даму явно знехтувати своїми обов’язками – на підлозі біля самого входу в кімнату стоять покинуті тапочки. Кинута мітла, на стільці безладно лежать ноти. Кошик для білизни і подушка для вишивання – все залишено без уваги.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Любовне послання – Ян Вермеер.