Битва греків з амазонками – Пітер Рубенс

Битва греків з амазонками   Пітер Рубенс

Одне з найбільш драматичних робіт Рубенса та епохи бароко в цілому – картина “Битва греків з Амазонками”. В основі сюжету – давньогрецька легенда. Цариця амазонок, бажаючи умилостивити Артеміду, виставила свій загін жінок-войовниць проти греків. На полі бою їм не було рівних, і ось-ось битва була виграна, якби на допомогу не прийшли Аякс і Ахилес, останній з яких безжально убив царицю амазонок, в результаті чого знаменитий загін розбитий.

Картину Рубенса замовив Корнеліс ван дер Геест, меценат, який першим відкрив талант великого Рубенса. На полотні зображено динамічний переплетення людей і тварин, трагічний і смертельний хаос, який художник упорядкував в струнку, але стрімку композицію, нагадує еліпс.

Композиційне рішення для зображення знаменитої битви, згаданої Геродотом не перестає захоплювати і століття тому. Відразу можна помітити люту сутичку, але поступово починаєш звертати увагу на окремі елементи роботи. Живописець майстерно зобразив кожного учасника баталії, майстерно грає світлом, кольором і тінню. Важкі свинцеві хмари тільки підсилюють настрій жаху.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Битва греків з амазонками – Пітер Рубенс.