Мадонна з книгою – Сандро Боттічеллі

Мадонна з книгою   Сандро Боттічеллі

Перед нами картина великого Боттічеллі, повна символічних образів. Її ще іноді називають “Мадонною, навчальної читання немовляти Христа”.

Книга, що лежить на столі, називається “Часослов Марії” – символ церковного мудрості того часу. Цвяхи в лівій руці немовляти Ісуса і терновий вінок на його зап’ясті, невблаганно свідчать про майбутні страждання, які Він спокутує гріхи людства.

Правою рукою, складеної у відомому жесті він благословляє книгу. Богонемовля ніжно торкається своєї Матері і, обернувшись, захоплено дивиться на неї.

Мадонна ж занурена в тиху печаль, вона смиренно чекає призначеного їй Богом. Малюнок на накидці Святої Діви, у вигляді вихідних Сонця перевернутих мов полум’я, виступає символом майбутніх страждань і смерті на хресті її Сина – Спасителя. Садові плоди на столі образно вказують на відкрите для людей Христом Царство Боже.

Загальна композиція цього пізнього полотна художника проста і лаконічна, і нагадує ранній період його творчості. Боттічеллі навіщо вносить у картину елемент нестійкості – Мадонна то напівсидить, то встає, від цього поза немовляти Ісуса здається незручною. Майстер залишив нам цю загадку без відповіді, її ще належить розгадати…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Мадонна з книгою – Сандро Боттічеллі.