Алегорія Сили (Стійкість) – Сандро Боттічеллі

Алегорія Сили (Стійкість)   Сандро Боттічеллі

“Будучи ще юнаком, він написав фігуру Сили в числі тих Чеснот, які були написані на дереві Антоніо і П’єро Поллайоло для купецького цеху у Флоренції” Вазарі.

Згідно з громадянськими уявленнями, характерними для Флоренції Боттічеллі написав фігуру, що втілює в собі моральну силу і впевненість. Контури її чітко окреслені, виділяючи ясно пластичні об’єми; одяг спокійно спадає, утворюючи широкі складки, на зразок тих, що ми бачимо в скульптурі Верроккьо.

Цього скульптора Сандро слід і в розумінні рельєфності форми, так само як у ретельної ювелірної обробці трону. Але разом з тим його “Сила” далека від вираження мужньої енергії. Хоча фігура сидить на глибокому троні в позі відчувається її нестійкість, а трохи задумливий нахил голови і руки, нервово прикасающиеся до зброї, видають внутрішню крихкість образу.

У цій роботі простежується вплив майстра Антоніо дель Поллайло. Ретельно промальована карбована броня видає глибокі пізнання майстра в ювелірному мистецтві.

Фігура на троні сповнена енергії і життя, в її особі і позі відчувається та індивідуальна манера Боттічеллі, яка справила глибоке враження на його сучасників і принесла нове віяння в італійське мистецтво Відродження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Алегорія Сили (Стійкість) – Сандро Боттічеллі.