Фрески вілли Мачерелли. Лоренцо Торнабуони і Вільні мистецтва – Сандро Боттічеллі

Фрески вілли Мачерелли. Лоренцо Торнабуони і Вільні мистецтва   Сандро Боттічеллі

На фресці вілли Марчеллі “Лоренцо Торнабуони і Вільні мистецтва” зображений молодий чоловік, предстающий перед персонификациями Вільних мистецтв, головна серед них – Риторика, інші представляють діалектику, арифметику, граматику, геометрію, астрономію і музику. Розгорнута Сцена на тлі дерев, зараз ледь помітних.

Молоду людину супроводжує юна діва, деякі ознаки, в їх числі наявність Купідона по іншу сторону представляється, дозволяє припустити, що це Венера. Вона спрямовує молодої людини граціозним жестом, який став знаком боттичеллиевского мистецтва.

Співдружність прекрасних жінок, з істинним гідністю і привітністю зустрічаючих юнака, який вступив в їх володіння, змальовано плавними лініями, які вільно охоплюють ціле. Вся група будується з природністю, далекій від тречентистского схематизма алегорії Вільних мистецтв : замість абстрактної ідеї перед нами живе втілення мотиву.

Зміст фрески – залучення до “істинного знання”, як воно розумілося гуманістами Платонівської академії у Кареджи під впливом вчення Фічино: вступ у вищу життя відбувається під знаком Венери, але через знання

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Фрески вілли Мачерелли. Лоренцо Торнабуони і Вільні мистецтва – Сандро Боттічеллі.