Мадонна у славі – Сандро Боттічеллі

Мадонна у славі   Сандро Боттічеллі

Спираючись на приклад Філіппо Ліппі і Верроккьо, художник дає оновлену інтерпретацію образу Мадонни. Він подовжує пропорції фігури, подчерки кість тонкість кистей рук.

На голові Марії прозора вуаль – деталь, яку він запозичує у Ліппі і буде часто повторювати. Вільно спадає її одіяння, не схоже на костюм городянки, що характерно для картин його вчителя, що несуть в собі життєві асоціації. З головою, схиленою, наче квітка, Богоматір виглядає зворушливою і тендітної, майже безтілесної, хоча драпірування пластично облягають її тіло.

Херувими, утворюють ореол навколо голови Мадонни, – цей символічний мотив прославлення – лише підкреслюють смирення представленого Боттічеллі способу.

Марія сидить на хмарах у славі серафимів. На німбі Немовля зображений криваво-червоний хрест. Свій серйозний погляд Христос звернув на глядача, Він підняв руку, благословляючи.

Боттічеллі вдалося передати напруженість емоцій: юна Мати з сумом дивиться на Сина, Який понесе покарання за гріхи всього світу. Своїми витонченими руками вона притискає Його тіло до себе, немов стемясь захистити Його від усіх страждань.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)