Свята Анна і Марія з немовлям Христом – Леонардо Да Вінчі

Свята Анна і Марія з немовлям Христом   Леонардо Да Вінчі

Картина художника Леонардо да Вінчі “Свята Анна і Марія з немовлям Христом”. Розмір картини 168 x 130 см., дерево, олія. У роки першого десятиліття 16-го століття Леонардо мало працював як художник. У чотириріччя між 1508 і 1512 роками, будучи в Мілані, Леонардо да Вінчі у перервах між науковими дослідженнями працював над проектом пам’ятника маршалу Тривульцио, де майстер знову повертається до складної за своїм характером скульптурній групі, поміщаючи на високому постаменті вершника, який підняв на диби потужного коня над поваленим воїном.

Пошуки монумента нового типу відображені у виконаній в майстерні Леонардо статуетці вершника, надзвичайно динамічною і виразною. Крім того, художник працював над двома живописними творами – “Свята Анна і Марія з немовлям Христом” і “Іоанном Хрестителем” .

У першої з цих композицій, де Марія зображена з немовлям на колінах у її матері, святої Анни, відчувається послаблення дарування Леонардо да Вінчі. Художник майстерно справляється зі складною угрупованням фігур, але легка посмішка на обличчях Ганни і Марії, яка стала у Леонардо традиційним прийомом психологічного пожвавлення образів, втратила свою колишню глибоку виразність. Набагато більш поетичний виконаний ще близько 1500 року чудовий малюнок-картон для однойменної композиції “Свята Анна і Марія з немовлям Христом” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Свята Анна і Марія з немовлям Христом – Леонардо Да Вінчі.