Королева Марія-Анна Австрійська – Дієго Веласкес

Королева Марія Анна Австрійська   Дієго Веласкес

Картина іспанського художника Дієго Веласкеса “Королева Марія-Анна Австрійська”. Розмір портрета 231 x 131 см, полотно, олія. На портреті зображена друга дружина монарха Філіпа IV королева Марія-Анна Іспанська, австрійська ерцгерцогиня з династії австрійських Габсбургів, дочка імператора Священної Римської імперії Фердинанда III, мати короля Іспанії Карла II і імператриці Священної Римської імперії Маргарити-Терези.

У п’ятнадцять років Марія-Анна Австрійська вийшла заміж за свого рідного дядька іспанського короля Філіпа IV. Від цього шлюбу народилося шестеро дітей, але тільки двоє з них досягли повноліття – Маргарита-Тереза і спадкоємець престолу Карл II. Після смерті короля Філіпа IV в 1665 році Марія-Анна стала регентшею при своєму малолітньому синові Карлу II. Карл не мав спадкоємців, так як з’явився на світ в результаті інцесту, протягом багатьох поколінь практиковавшегося в династії Габсбургів. Карл, будучи інвалідом, міг говорити і пересуватися з великою працею, його носили на руках до 10 років, і, природно, регент йому був життєво необхідний.

Марія-Анна залишалася регентшею більшу частину свого життя. За своєю природою дуже життєрадісна молода дівчина, Марія-Анна з роками під впливом суворого іспанського палацового етикету стала меланхолійною, похмурою і замкнутою. Марія-Анна робила численні спроби затвердити одного з Габсбургів в якості спадкоємця свого бездітного сина.

Проте всі зусилля Марії-Анни закінчилися провалом і після смерті Карла II вибухнула війна за Іспанську спадщину, а Марія-Анна пішла в Толедо, де стала черницею. Марія-Анна Австрійська померла в 1696 році, похована в Мадриді.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Королева Марія-Анна Австрійська – Дієго Веласкес.