Портрет кардинала Борджіа – Дієго Веласкес

Портрет кардинала Борджіа   Дієго Веласкес

За словами Франсіско Пачеко, Веласкес з юних років копітко працював над малюнком. “Він платив трохи грошей сільському хлопцеві, – згадував Пачеко, який охоче позував йому за це. Веласкес без кінця міг малювати голову цього хлопця, як і голови всіх підряд місцевих жителів. Він малював вугіллям і білою крейдою на синьому папері і завжди прагнув до того, щоб досягти портретної схожості”.

На жаль, ранні малюнки художника не збереглися. Так і пізні, що дійшли до нас, твори цього жанру можна перерахувати по пальцях. Втім, останнє пов’язано не з прикрими втратами, а з особливостями художньої роботи Веласкеса. У зрілому віці він волів писати картини безпосередньо на полотні, не роблячи попередніх начерків і вносячи необхідні зміни “по ходу справи”.

Що ж до збережених зображень, то вони вкотре демонструють видатну майстерність художника. Характерно – вони виконані чорною крейдою широкими потужними штрихами, жваво нагадують знамениті мазки пензля Веласкеса. Вгорі представлений його мальований портрет кардинала Борджіа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет кардинала Борджіа – Дієго Веласкес.