Портрет Дона Хуана Австрійського – Хусепе де Рібера

Портрет Дона Хуана Австрійського   Хусепе де Рібера

Іспанський полководець, незаконнонароджений, зведений брат короля Філіпа II. Дон Хуан жив при дворі короля, в окремому палаці. Спочатку Філіп ставився до брата досить прихильно, дав йому привілеї, гідні інфанта. У 1568 році дон Хуан був призначений королем начальником ескадри, яка була споряджена для покарання морських розбійників на берегах Середземного моря. Своє завдання він виконав блискуче.

Потім Філіп призначив брата командувачем військ для придушення повстанців в Гранаді, і це завдання він виконав чудово. Швидкі успіхи запаморочили молодому полководцю голову, він став гордим, безмірно честолюбним, хотів бути переможцем скрізь і завжди. Були у Хуана і інші перемоги, наприклад, після запеклого і завзятого бою вщент розбив турецьку флотилію в гавані Лепанто в 1571 році.

Після цього дон Хуан задумав заснувати в Тунісі своє королівство і просив Філіпа призначити його королем. Однак брат відмовив, він вже став підозріло дивитися на свого зведеного брата. Колишня сердечність між братами зникла. Дон Хуан став соромитися своєї матері, яка народила його від короля Карла. Він хотів бути тільки сином короля. Безсердечно дон Хуан ставився і до своїх численних коханим, і до свого незаконного потомству.

Дон Хуан задумав план звільнити з ув’язнення в Англії Марію Стюарт і одружитися на ній. Однак цим планам не судилося збутися, як і іншим амбітним його задумам. В останні місяці життя дон Хуана положення його стало надзвичайно складним. Виходом з створених ним самим проблем стала раптова смерть від невідомої заразною хвороби лише на 32 році життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Дона Хуана Австрійського – Хусепе де Рібера.