Портрет полковника Гая Джонсона – Бенджамін Вест

Портрет полковника Гая Джонсона   Бенджамін Вест

Американська живопис XVIII століття перебувала під сильним впливом британського мистецтва, багато художники не були знайомі з європейською живописом, поки не зробили подорожі в Європу. Беджамин Вест був першим американським майстром, відправлений в Старий Світ. Він влаштувався в Лондоні, де став одним із самих прославлених англійських живописців.

На замовлення короля Георга III Вест написол безліч великих історичних картин і портретів. Один з найцікавіших – “Портрет полковника Гая Джонсона”, англійської уповноваженого у справах індіанців в американських колоніях. Поруч з ним Вест зобразив Фігуру аборигена з “трубкою світу” в руці на відміну від англійця, який тримає рушницю. На задньому плані проглядається ідилічна сцена з індіанської життя на тлі великого водоспаду, можливо, Ніагарського.

Особистість тубільця невідома, швидше за все, це збірний образ “благородного дикуна”. На картині постать полковника виділяється світлом, індіанець ж видно не відразу, він схований у тіні. Таким чином живописець протиставляє освітлену розумом цивілізацію і знаходиться в мороці неуцтва культуру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет полковника Гая Джонсона – Бенджамін Вест.