Портрет A. Н. Рамазанова – Карл Брюллов

Портрет A. Н. Рамазанова   Карл Брюллов

Рамазанов Олександр Миколайович актор санкт-петербурзьких сцен. Дебютував у 1813 р., по закінченні курсу в Санкт-Петербурзькому театральному училищі. Був хорошим актором в комедії, головним чином, на амплуа слуг, вельми важливе в той час, коли на російському театрі у великій моді був Мольєр, Бомарше і Маріво. Пізніше відрізнявся і водевілі. Викладав танці учням Академії мистецтв. Нахил голови і жест виявляють жвавість характеру Рамазанова; усмішка молодить його обличчя. Помер в 1828 р., тридцяти одного року від роду.

Портрет Рамазанова може бути віднесений до числа кращих ранніх робіт художника. У ньому Брюллов виявив свої зміцнілі професійні знання і вміння відтворити життєво правдивий вигляд людини. Тонко і виразно передав художник живу гру обличчя актора, який відрізнявся чудовим талантом мімічним.

Сучасна преса писала про А. Н. Рамазанова, який виступав на сцені імператорського театру: “Він чудовий у ролях слуг…, крім того, витримує з успіхом комічні полухарактери. Жвавість, спритність, лукавство, зміна голосу, вникання в властивість представленого особи роблять його відмінним Актором”. Портрет А. Н. Рамазанова об’єднує з зображенням Кикиних та гуманістична основа характеристик людей, яка відрізняла портрети російських класиків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет A. Н. Рамазанова – Карл Брюллов.