Портрет музиканта М. Ю. Виельгорского – Карл Брюллов

Портрет музиканта М. Ю. Виельгорского   Карл Брюллов

Одним з перших великих портретів Брюллова було зображення музиканта М. Ю. Виельгорского в 1828 році. Композиція портрета Виельгорского відзначена рисами декоративності. Підвищено яскраво звучить колорит портрета, в якому панує червоний колір халата, підбитого блакитним шовком, – піднесено-театральна поза музиканта, урочистим жестом проводить смичком по струнах віолончелі.

Але крізь усі умовності портрета проривається живе почуття натхнення, объявшего серце музиканта. У його зовнішності ще відчувається напруженість внутрішнього світу, яка відрізняла ранні портрети Брюллова. Зсунувши брови, стиснувши губи, Виельгорский слухає звуки віолончелі. Але вже є якась сувора стриманість у виразі його обличчя, яку підкреслює туго стягнутий на шиї хустку.

Зникла безпосередність поривів ранніх портретів Брюллова. Їх змінила серйозність людини, навченого життєвим досвідом. Брюллов залишився задоволеним портретом, про що повідомив своєму братові-наставнику – Федору Брюллову. “Я вже написав портрет графа Вильегорского, цього рідкісного генія в музиці, олійними фарбами;портрет колінний в ріст з виолончелем; вийшов не дурен” “. Високу оцінку дав також йому М. Ю. Виельгорский. “Матвій Юрійович Виелигорский приїхав, каже, що його портрет, якій Карл написав, є Досконалість, що це невичерпне геній” “, – писав Федір Брюллов брата Олександра. Матвій Юрійович Виельгорский, майстерний віолончеліст, учень Бернгарда Ромберга, влаштовував у себе квартетние зборів. Брав участь у заснуванні Імператорського російського музичного товариства.

Автор численних п’єс для струнних інструментів, для одного і для двох віолончелей та ін. Заповів санкт-петербурзької консерваторії свою цінну нотну бібліотеку Декабрист Михайло Лунін, один із блискучих виконавців Бетховена, так згадує про гру Матвія Юрійовича: “Матвій послав за своїм інструментом і став грати. Ось це була музика. Ми не знали, де ми, на небі чи на землі: ми забули про все на світі”.

У Матвія Юрійовича не було своєї сім’ї, і він допомагав старшому братові у вихованні дітей. Михайлу Юрійовичу не властивий був практицизм, він був анекдотичний неуважний, і Матвій Юрійович вів господарські і фінансові справи сім’ї. У нього була рідкісна колекція струнних інструментів: п’ять з них – роботи Страдіварі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет музиканта М. Ю. Виельгорского – Карл Брюллов.