Кримський берег – Іван Айвазовський

Кримський берег   Іван Айвазовський

Опис картини Івана Айвазовського “Кримський берег” Іван Айвазовський – великий художник-мариніст! Він геніально передавав красу водної гладі, що здається на картині дійсно вода, а не барвистий шар, передає цей ефект. Як йому вдавалося досягти такої досконалості зображення залишається для нас таємницею.

Художник прожив досить довго і до останніх днів створював свої чудові полотна. І тепер глядач може захоплюватися його генієм і милуватися дивовижними морськими пейзажами, морськими діями і батальними сценами на море.

На картині “Кримський берег” перед поглядом глядача постає захований у туманному серпанку берег. Але було це ранній ранок або навпаки сонце скоро зайде за горизонт залишається не ясним. Тільки в ці години море і небо так зливаються один з одним. Це так чудово, що відрізнити їх можна тільки за брижів на воді. Це дзеркальне морське полотно, де складно відрізнити морське царство від небесного. Усвідомлено художник зображує берег у туманному серпанку, щоб море було головним. Кораблі заходять у бухту біля берега, так само як “небесні кораблі” на горизонті – хмари борознять небесний океан.

Хмари-передвісники бурі та шторми. І тільки тоді стає зрозуміло, що кораблі рятуються від великих хвиль в бухті, яка служить для них безпечним укриттям. За полотнами Айвазовського, цього визнаного генія морських пейзажів полюють колекціонери. І їм зовсім не важливо, яких розмірів робота майстра і скільки вона коштує. Але, незважаючи на це майже всі твори автора знаходяться в музеях Росії, за винятком кількох робіт, що перебувають у світових музеях, таких як будинок-музей художника в Євпаторії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)