Потопаючий корабель – Іван Айвазовський

Потопаючий корабель   Іван Айвазовський

Сіро-ультрамариновая палітра похмурого, штормового дня вривається плескотом кудлатих хвиль в реальність. Критично накренившейся корабель мчить на нас, але ми розуміємо, що в очах команди – гострі рифи, що погубити вже не одне судно. Залишки корабля, що йшов попереду, видніються на першому плані картини.

Рвані вітрила на зламаної щогли зливаються з сізо-сталевими хвилями. Чекає та ж доля корабель під відчайдушно рветься прапором? Цей прапор – єдина кольорова деталь на олівцевому малюнку Айвазовського “Тонучий корабель”. Цей кольоровий штрих символізує крихітний шанс надії серед буйства стихії. Все інше монохромно – жовто-сіре небо, графітові чорні хмари, свинцеве море і навіть силует корабля. Ця картина пронизивающе-емоційна. Здається, що реальність вриваються крики чайок і гуркіт бурхливих хвиль.

Морська стихія бунтує, клекоче, здіймає вали. Вітер на клапті рве піну і жене корабель на берегові скелі. Від картини віє холодом, і, здається, що до нас долітають бризки. Неймовірне відчуття присутності – ніби розкрито вікно у світ, де над долею людини панує безжалісний шторм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)